KropkiNaMapie.pl


Darek Zalewski 5 sierpnia 2013 Testy i recenzje

Internetowa gra podróżnicza dla najmłodszych

Kto nie może wyjechać do Peru, może przynajmniej przenieść się tam dzięki grze edukacyjnej. To propozycja dla najmłodszych podróżników. Już nie "palcem po mapie", a myszką.

Kulturalni Podróżnicy„Witaj Młody Podróżniku! To nie przypadek, że znalazłeś się na tej stronie. A to znaczy, że jesteś gotów na PRZYGODĘ!” – tak rozpoczyna się nowa internetowa gra edukacyjna dla dzieci w wieku 7 -12 lat, w którą można grać na specjalnie dedykowanej stronie www.kulturalnipodroznicy.pl

Kulturalni PodróżnicyFot.: Strona internetowa Fundacji Papaya

Słowo „edukacja” może odrzucać w wakacje najmłodszych podróżników. „Gra edukacyjna” brzmi lepiej. Nowatorski projekt Fundacji Papya może się najmłodszym spodobać.

Kulturalni Podróżnicy to wirtualna podróż do Peru – jednego z najbardziej fascynujących krajów świata. Pokonując poszczególne etapy, młodzi gracze zdobywają wysokie szczyty Andów, płyną w poszukiwaniu źródeł Amazonki, odkrywają tajemnice Inków i biorą udział w poszukiwaniu ich skarbów.

Kulturalni PodróżnicyFot.: Jedna z plansz gry Kulturalni Podróżnicy

- Każdy etap jest opatrzony komentarzem, którego mały odkrywca może posłuchać w wersji audio, oglądając w tym czasie kolorowe zdjęcia – opowiada Katarzyna Dumańska z Fundacji Papaya, twórcy gry. Ale Kulturalni Podróżnicy to dużo więcej niż ciekawy pokaz slajdów. – Po drodze uczestnicy mają do wykonania zadania, które ćwiczą ich refleks, spostrzegawczość i inne cechy przydatne w podróży – wyjaśnia Dumańska.

Dzięki współpracy ze szkołą Early Stage, anglojęzyczna wersja gry została uzupełniona o praktyczne ćwiczenia do nauki języka. W ten sposób łączy innowacyjną edukację kulturalną z nauką angielskiego. Gra jest też dostępna na urządzeniach mobilnych: telefonach, tabletach, dzięki czemu można z niej korzystać w każdym miejscu i czasie.

Dostępna bezpłatnie gra to część projektu „Viajeros – Kulturalni Podróżnicy” realizowanego przez Fundację Papaya w ramach Akademii Orange.

Komentarze:

komentarzy