Najlepsza baza noclegowa w Ustroniu – sprawdź, gdzie najtaniej!

Malowniczo położony w Beskidzie Śląskim Ustroń co roku przyciąga wielu turystów, chcących poznać uroki okolicznych gór lub skorzystać z bogatej oferty uzdrowiskowej tego miasta. Nie brakuje tu także perełek architektury dla miłośników zwiedzania. Nic dziwnego, że baza noclegowa tego miejsca jest wyjątkowo urozmaicona. Sprawdź, jak szukać tanich noclegów w Ustroniu!

Wyjazd w góry – latem czy zimą?

Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana zarówno podczas wakacji, jak i w trakcie ferii zimowych. Warto więc już na wstępie zastanowić się, z jakich atrakcji chce się skorzystać i zarezerwować nocleg w dogodnej lokalizacji. Popularnym miejscem wśród narciarzy jest górująca nad Ustroniem Czantoria. Na jej szczyt można wjechać nowoczesną koleją krzesełkową lub wyciągami narciarskimi. Dobrze utrzymane trasy narciarskie i możliwość wypożyczenia na miejscu sprzętu sprawiają, że miejsce to jest popularne wśród żądnych zimowych atrakcji turystów. Na tym wzniesieniu nie brakuje też szlaków rowerowych dla wymagających kolarzy, odwiedzających Ustroń w lecie. Na zboczu innego wzniesienia – Równicy – funkcjonuje również tor saneczkowy dla dorosłych i dzieci, dostępny przez cały rok. O licznych szlakach pieszych, pozwalających podziwiać piękno gór i doświadczyć bliskiego kontaktu z naturą, nie trzeba wspominać… Jeśli chodzi o noclegi, osoby spragnione bliskości przyrody, mogą znaleźć kwatery prywatne lub apartamenty, ulokowane wśród pięknych lasów i w pobliżu pieszych szlaków. Ich atutem jest często wspaniały widok z okna lub tarasu.

Booking.com

Tanie noclegi w Ustroniu – gdzie szukać?

Nietrudno domyślić się, iż wiele ośrodków, hoteli czy pensjonatów, mieszczących się w Ustroniu, ma swoje strony internetowe. Jednak niejeden turysta przyznaje, że lepiej mu jest skorzystać z portalu, ułatwiającego porównanie poszczególnych ofert pod względem ceny i udogodnień. Serwisem takim jest Meteor-turystyka.pl (https://meteor-turystyka.pl). Poza opcją ustawienia przedziału cenowego za nocleg strona umożliwia filtrowanie według liczby miejsc dla gości i pozwala wybrać określony rodzaj zakwaterowania (na przykład tylko hotele albo tylko kwatery prywatne). Jeśli ktoś chce spędzić święta lub majówkę w Ustroniu i skorzystać z dobrodziejstw tutejszego uzdrowiska – pijalni wód mineralnych, solnej sauny lub spa w górach – może znaleźć tu obiekty, oferujące specjalne pakiety okolicznościowe. Nie brakuje tutaj recenzji pensjonatów i kwater, wystawionych przez osoby, które spędziły czas w danym obiekcie. Kwatery lub hotele o dogodnej lokalizacji znajdą tu też ci, którzy wolą poznawać miejsca w samym centrum Ustronia, takie jak prywatne muzeum etnograficzne Stara Zagroda, kościół św. Klemensa czy wyjątkowy mural na gmachu tutejszej biblioteki.

Atrakcje dla dzieci w Ustroniu

Ta górska miejscowość, którą chętnie odwiedzają turyści, uprawiający sport oraz osoby, chcące skorzystać z oferty zabiegów lub inhalacji leczniczych, ma także wiele do zaoferowania najmłodszym obieżyświatom. „Figle Migle” to salon zabaw z licznymi atrakcjami (zjeżdżalnie, basen z kulkami, wypożyczalnia strojów). Innym, wartym odwiedzenia miejscem w Ustroniu jest całoroczny, Leśny Park Niespodzianek, w którym można spotkać swobodnie przechadzające się daniele i muflony oraz nakarmić je zakupionym w kasie jedzeniem. O wybranych godzinach w parku odbywają się fascynujące pokazy lotów drapieżnych ptaków, takich jak sokoły i bieliki.

Z bogatą ofertą dla najmłodszych gości i ich rodziców wychodzą właściciele hoteli, apartamentów oraz osoby, oferujące pokoje gościnne na wynajem. Wśród proponowanych przez nich udogodnień wymienić można m.in.:

  •     dostęp do gier, zabawek i placu zabaw w plenerze,
  •     zniżki za nocleg dla najmłodszych lub darmowy pobyt dla dzieci do 3. roku życia,
  •     wypożyczalnię sprzętu, takiego jak specjalne krzesełko do karmienia, sanki (w zimie) lub przewijak dla niemowląt,
  •     połówki porcji w przypadku wyboru opcji noclegu z wyżywieniem.

Niezależnie od tego, czy jesteś piechurem, uwielbiającym przemierzać szlaki w górach i chcącym spać w zacisznej okolicy, pasjonatem zwiedzania ciekawych miejsc na miejskim szlaku czy też ojcem rodziny, szukającym dogodnego noclegu w Ustroniu – w mieście tym bez problemu znajdziesz obiekt, odpowiadający Twoim wymaganiom. Bogata baza hoteli, kwater i apartamentów sprawia, że każdy turysta poczuje się tu wspaniale ugoszczony. Może więc następnym celem Twojego wyjazdu wakacyjnego będzie właśnie Ustroń?

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *