KropkiNaMapie.pl


Kto stawia kropki

 

Michał Janczura

Ma być tanio, bo wtedy jest ciekawiej, no i najlepiej na rowerze. Kiedyś wymyśliłem, że tak będę podróżował i nie wiedziałem, że aż tak mnie to wkręci. Jestem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, uczę studentów, a w wolnych chwilach komentuję wydarzenia sportowe dla niewidomych – fachowo mówiąc: tworzę audiodeskrypcję. Czasem sam nie wiem jak to się dzieje, ale mam jeszcze czas na podróże. Urodziłem się w górach i co tu dużo mówić… chciałbym tam kiedyś wrócić, nie tylko na weekend. Kocham sport w telewizji, ale wolę sam „haratnąć w gałę” od czasu do czasu ;)

Podróż życia: jeszcze przede mną, ale wyprawę rowerową na Zakaukazie będę wspominał do końca życia.

 

Tomasz Nowak

Były dziennikarz, który obecnie sprawdza, czy to prawda, że istnieje świat poza mediami

Oprócz podróżowania lubi: spanie, dark jazz, filmy Lyncha, jazdę na łyżwach, oliwki, kolor zielony, Family Guy’a, żeglarstwo
Nie lubi: porannego wstawania, zupy owocowej, zapachu farby do ścian, połączenia kolorów czerwonego z granatowym i Supermana (bo co to za superbohater, który nosi majtki założone na rajtuzy).

 

Darek Zalewski

Dziennikarz, amerykanista, motocyklista…  I są na to papiery.

Wolę dwa niż cztery koła, dlatego nawet w „puszce” zostawiam miejsce dla motocykli.  Turystycznie preferuję „all exclusive of”; niekonwencjonalnie i nie zawsze tam gdzie można, wypada czy należy. Ciągle wiele jest do zobaczenia w Polsce. Nudną i drogą Europę zostawiam na później. Podróżować oprócz motocykla lubię samolotem. Urzekła mnie Ameryka Południowa, a tam Peru, gdzie wśród wielu polskich zostawiłem także swój ślad. Z tej chemii powstała Fundacja Papaya, która pomaga dzieciom ulicy w krajach rozwijających się. Za mało piszę, dlatego postanowiłem się do tego zmotywować blogiem kropkinamapie.pl.  Swoje próby z kamerą zbieram na kanale społecznościowym: Nowe Projekcje. Także te, z różnych wyjazdów. To, co aparatem, kiedyś zbiorę w jednej galerii.

Kropki postawiłem tu: Peru, Boliwia, Ekwador, Kuba, Afganistan, Tajlandia, Palestyna, Liban, Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie,  Egipt, Cypr, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Grecja, Irlandia, Wielka Brytania, Irlandia Płn., Holandia, Belgia, Monako, Norwegia, Ukraina, Białoruś, Rosja, Kosowo, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Węgry… a resztę jeszcze kiedyś dopiszę…