KropkiNaMapie.pl


Tomasz Nowak 19 września 2013 Aktualności Językiem po mapie Relacje

Sri Lanka: Na targu rybnym w Negombo. Kilogram rekina 8,5 zł [GALERIA]

Negombo to mała miejscowość na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, która dla turystów często jest pierwszym przystankiem na wyspie. Znajduje się ona bowiem bardzo blisko głównego lotniska Bandaranaike International Airport, bliżej niż stolica Colombo, a i noclegi są tam znacznie tańsze.

Negombo raczej trzeba traktować jako punkt startowy, z którego można można wyruszyć autobusami albo koleją w bardzo tanią podróż w głąb wyspy. Samo miasto nie dostarcza zbyt wielu atrakcji, jest kilka świątyń,  można tam też obejrzeć stary duński fort, ale tylko z zewnątrz. Chyba, że coś przeskrobiecie, to wtedy jest szansa na zwiedzanie i od środka bo funkcjonuje tam więzienie.

To co jednak najbardziej polecam to wizyta z aparatem na jednym z targów rybnych z których Negombo słynie. Śmierdzi tam niemiłosiernie, żeby zobaczyć największe okazy trzeba wybrać się przed wschodem słońca, wiec byłem tam przed 5 rano, w dodatku lało… Ale zupełnie nie żałuję.

Bez wątpienia największe wrażenie robiły  rekiny,  a były tam sztuki ważące ponad 160 i 180 kg. Ceny okazyjne,  za kilogram rekina 350 lankijskich rupii, czyli przy obecnym kursie około 8 zł 50 gr. (zobacz inne ceny na Sri Lance). Widziałem też diabły morskie,  sporo tuńczyków, najróżniejsze kraby, krewetki. A co poza tym,  zobaczcie sami…

Ciekawym miejscem, które warto odwiedzić z aparatem są też lankijskie parki narodowe – na safari w Uda Walawe pozować będą nam na przykład słonie…  (przeczytaj więcej)

Komentarze:

komentarzy