KropkiNaMapie.pl


Darek Zalewski 11 listopada 2013 Aktualności Relacje

Tak żyją w Afganistanie [GALERIA]

To nie jest kraj dla turystów. A mimo to, jest grupa, która chce go odwiedzać. Nie wiem co ich pcha w tym kierunku. Piękne widoki czy może dreszcz emocji? Bieda, śmierć czy haszysz? Zobaczcie obrazy z Afganistanu.

Afgańczyk

Afgańczyk

Miejsca, w które zapuszczają się turyści to północ kraju. To właściwie jedyne rejony gdzie względnie bezpiecznie można coś zobaczyć. Póki co, nie myślcie nawet o odwiedzaniu całego pasa przy granicy z Pakistanem i południa kraju.

Na wyjazd do Afganistanu potrzebujecie wizy. Wniosek można złożyć w ambasadzie Afganistanu w Warszawie. Koniecznie wykupcie polisę ubezpieczeniową. Nie będę udzielał porad jak po Afganistanie podróżować, bo to nie jest miejsce na szkolne wycieczki. Doświadczeni podróżnicy tacy, którzy wiedza jak zadbać o własne bezpieczeństwo podczas wyjazdów, jak się zachować  i jak podróżować po krajach z tak niestabilną sytuacją, pewnie już tam byli. Afgańczycy mają problem nie tylko z wojną, ale także ze szmuglerami narkotyków czy walką o religijno-polityczne wpływy. Jedno jest pewne: pieczątka z Afganistanu w paszporcie robi wrażenie. Jakoś tak wyszło, że ja jej nie mam… :)

Ulica w afgańskiej miejscowości

Ulica w afgańskiej miejscowości

Afganistan. Sprzedawca na bazarze

Afganistan. Sprzedawca na bazarze

Afganistan. Dziewczynka w wiosce

Afganistan. Dziewczynka w wiosce

Lubię robić zdjęcia ludziom. Oglądać potem z bliska ich twarze. Nie dopisuję do tego nic „wyższego”, nie wiem czy coś w nich widać  czy nie. Po prostu lubię. Na zdjęciach możecie zobaczyć  namiastkę tego, jak żyją ludzie w tym kraju. To zdjęcia ze wsi, poza aglomeracjami jak stolica Kabul.

Jest biednie. Prąd Afgańczycy podpinają na dziko, jak się da, ale telefon komórkowy, to wcale nie jest rzadki widok. Farby w sprayu też mają, co widać na murach domów. I pieką świetny chleb! Zapraszam do oglądania.

Najpierw z lotu ptaka

 Trochę bliżej…

I jeszcze bliżej…

Komentarze:

komentarzy