KropkiNaMapie.pl


Darek Zalewski 2 stycznia 2014 Aktualności Wasze teksty

W LOT każą płacić nawet za wodę, a może to wina biura podróży? – pisze Czytelniczka kropkinamapie.pl

Od jednej z czytelniczek dostaliśmy wiadomość i opinię o PLL LOT. Wybrała się z naszym narodowym przewoźnikiem na Sri Lankę. Zamieszczamy ją bez komentarza i z oryginalna pisownią. Oddaliśmy od razu pole PLL LOT i mamy odpowiedź .

Boeing 787 w barwach PLL LOT. Źródło: materiały prasowe LOT

Boeing 787 w barwach PLL LOT. Źródło: materiały prasowe LOT

Lot to zdziercy, za wszystko na pokładzie (łącznie z wodą) musimy płacić. To jakiś standard Rynaira!!! Mam nieco inne oczekiwania wobec 10h lotu narodowym przewoźnikiem za jedyne 2300 (PLN – przyp. kropkinamapie.pl ). Nie wspominając, że wymagają zgody lekarza na podróżowanie w ciąży (jakieś oficjalne zaświadczenie na ich druczku) (…). Mam kartę ciąży i wyniki badań, ale to za mało. Żenujące!” – pisze nasza Czytelniczka jeszcze przed wejściem do samolotu.

Dalej czytamy:

„Siedzimy już w samolocie. M. przegląda filmy i właśnie przekonał się za wszystkie nowsze trzeba płacić! A „Kevin sam w domu”, który jest za free to niekoniecznie. Znowu minus w porównaniu z Finnairem. Na plus jest miła obsługa i fajne koce i poduszki, ale to chyba standard na długich lotach.”

Już po wylądowaniu na miejscu, nasza Czytelniczka relacjonuje dalej: „Całe jedzenie łącznie z wodą płatne. W dodatku gorzej zorganizowane niż w Rynairze, bo nie rozdają menu na początek tylko od razu jadą z całym koksem. A z wegetariańskich rzeczy była tylko pizza. Za sok i 2 herbaty zapłaciliśmy 24zl. Sam samolot wygodny i w ogóle nie trzęsie.”

O komentarz do tej opinii poprosiliśmy linie lotnicze LOT. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać.

„Informujemy, że połączenie na Sri Lankę realizowane są w formie rejsów czarterowych. Umowa pomiędzy PLL LOT a tour operatorem obejmuje catering według standardów zaproponowanych i przyjętych przez biuro podróży.”

Biuro podróż,y o którym mowa to Rainbow Tours. Także tę firmę poprosiliśmy o komentarz: „Pasażerowie , którzy dokonują rezerwacji samych przelotów lub wybierają cały pakiet razem z pobytem na Sri Lance mają możliwość wyboru jednej z klas na pokładzie samolotu. W Klasie Ekonomicznej, wybranej przez klientkę posiłki i napoje są płatne dodatkowo. Pozostałe klasy ( Premium Club oraz Business Elite ) są klasami droższymi, ponieważ pasażerowie mogą liczyć na szereg dodatkowych udogodnień oraz napoje i posiłki w cenie, zgodnie z charakterystyką tych klas. Informacje szczegółowe nie są objęte tajemnicą i są dostępne w całej naszej sieci sprzedaży, ponieważ zależy nam na jak najlepszym informowaniu klientów” – pisze w oświadczeniu Rainbow Tours.

I co Wy na to? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami na naszych profilach społecznościowych FB, G+ i Twitterze.

Komentarze:

komentarzy