Najsłynniejsza plaża San Francisco - Baker Beach

Baker Beach

San Francisco to jedno z ważniejszych miast Kalifornii. Miasto jest pięknie położone, ponieważ z trzech stron otoczone jest wodą: na zachodzie Oceanem Spokojnym, a na północy i wschodzie akwenem Zatoki San Francisco.

Do ciekawych miejsc godnych zobaczenia jest Most Goldengate oraz położona niedaleko tego mostu plaża Baker Beach. Baker Beach to publiczna plaża na półwyspie San Francisco, Kalifornia, USA. Plaża leży nad brzegiem Oceanu Spokojnego w północno-zachodniej części miasta.

Obecnie z plaży Baker Beach rozpościera się widok na zatokę, jak i na most Golden Gate. To właśnie tutaj wielu turystów i fotografów przyjeżdża (zwłaszcza o zachodzie słońca), podziwiać wspaniałe widoki i porobić piękne zdjęcia.

Najsłynniejsza plaża San Francisco

San Francisco to jedno z najpiękniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. To również miasto gdzie króluje najpiękniejsza plaża Baker Beach. Niedaleko mostu roztacza się piękna piaszczysta i skalista plaża o długości 800 m gdzie gromadzi się wiele ludzi.

Na plaże Baker Beach można przyjść o każdej porze dnia i nocy. To doskonałe miejsce do opalania i piknikowania. Większość ludzi udaje się na plażę Baker Beach, aby przespacerować się i podziwiać widoki. Jednak znajdziemy tu również śmiałków, którzy kąpią się w oceanie. Kąpiele w tym miejscu są raczej niedozwolone, bo ocean jest niemal cały czas mocno wzburzony, co potęguje ryzyko utonięć. Również na tej plaży można spotkać wielu ludzi opalających się w kostiumach. Północny koniec jest znaną i popularną plażą dla nudystów. W upalne dni latem, Baker Beach staje się zatłoczona, dlatego zaleca się dotarcie tam wcześnie.

W dodatku to miejsce idealne również dla ludzi łowiących ryby, bawiących się w Frisbee oraz dla spacerowiczów z czworonogami. Ta plaża idealnie nadaje się również do joggingu, na rodzinne pikniki albo po prostu do popołudniowego chilloutu.

Historia plaży

Baker Beach to niewielka o długości ok. 800 m plaża położona na brzegu samej cieśniny, na zachód od mostu Golden Gate. Obecnie jest to również publiczna plaża, która znajduje się na półwyspie w San Francisco.

Dawniej plaża ta była częścią terenów wojskowych Presidio, jednak po zdemilitaryzowaniu tego rejonu stała się plażą publiczną. Teraz oprócz łowienia ryb czy robienia sesji ślubnych, przy Baker Beach można również poprzyglądać się armatom, które na początku XX wieku z ukrycia broniły wpływu do portu. Udaj się zatem do Battery Chamberlin na północnym krańcu plaży, gdzie znajduje się 44 000 kilogramów, 15 centymetrów „znikający pistolet”. W pierwszy weekend każdego miesiąca można zobaczyć pokaz wielkiego karabinu, który jest podobny do tych, które zostały pierwotnie założone tutaj w 1904 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *