Sydney najpopularniejsza plaża

Bondi Beach

Przybywając do Sydney w celach turystycznych warto poświęcić chwilę na spacer po jednej z przecudnych plaży. To piękne miasto leży nad samym Pacyfikiem. Wielu ludziom wypoczynek i relaks kojarzy się ze słońcem, wodą i piaskiem, czyli plażą.

Jedną z najsłynniejszych plaż w Sydney jest Bondi Beach, która znajduje się zaledwie 7 kilometrów od ścisłego biznesowego centrum Sydney. Jej nazwa pochodzi od słowa boondi, co w języku zamieszkujących te tereny Aborygenów oznacza “hałas wywołany uderzeniem fali”.

Po obu stronach plaży Bondi Beach ciągnie się malownicze wybrzeże klifowe, a rozciągający się po horyzont ocean idealnie komponuje się z białą piaszczystą plażą. Spacer po okolicy to obowiązkowy punkt programu w czasie pobytu w Sydney.

Jedna z największych plaż w mieście

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Sydney są plaże. Najsłynniejszą i największą z nich jest Bondi Beach, która cieszy się ogromną popularnością. To miasto jest bardzo modne i nowoczesne dlatego przyciąga turystów z całego świata.

W pobliżu plaży znajdują się liczne bary i knajpy gdzie każdy po dniu pełnym wrażeń może napić się czegoś chłodnego oraz zjeść porządny posiłek. Spędzając czas na Bondi Beach najsłynniejszym przedmiotem, bez którego wielu nie może się obejść wielu turystów przyjeżdżających na tę plażę jest deska surfingowa.

W ciągu roku na plaży odbywają się tu również liczne koncerty i festiwale. Obecnie plaża stanowi ulubione miejsce spotkań mieszkańców Sydney. Spędzają oni tutaj chętnie swój wolny czas z rodziną i przyjaciółmi na plaży, robiąc pikniki. Każda ze stron plaży otoczona jest urwistymi klifami, co dodaje jej niesamowitości. Warto odwiedzić to miejsce dlatego, że na plaży Bonde Beach znajdziemy spokój, relaks i piękne, niezapomniane widoki.

Deska surfingowa na plaży

Plaża Bondi Beach to miejsce, gdzie mocno wieje wiatr oraz są duże fale które są świetną okazją do nauki surfowania na desce. Jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie czasu na plaży Bondi Beach to oczywiście surfing, sport rozpowszechniony w całej Australii.

Plaża Bondi jest długa i ma około kilometr. Natomiast jej rozmiary najłatwiej cenić z góry, wspinając się na klify znajdujące się po obu jej krańcach. Warunki do pływania lub surfowania różnią się w zależności od miejsca, w którym przebywamy. Północna część jest bardziej spokojna i sprzyjająca pływakom, natomiast w południowej części plaży zwykle okupowana jest przez miłośników surfingu. Ta plaża to idealne miejsce dla początkujących, jak i zaawansowanych surfingowów. To miejsce pełne jest wypożyczalni sprzętu i profesjonalnych instruktorów. Na tę plażę przybywa również wiele Australijczyków, którzy chętnie dzielą się surfingowymi wskazówkami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *