Costa Brava idealne miejsce dla urlopowiczów

Costa Brava

Każda osoba, która pragnie mieć swój wymarzony urlop wybiera się do ciepłych krajów. Jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych Hiszpanii jest Costa Brava. Nazwa Costa Brava to po hiszpańsku znaczy dosłownie „dzikie wybrzeże” mieści się na północ od Barcelony. Miejsce to popularne jest przede wszystkim ze względu na wyjątkowe plaże, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wielu turystów. Costa Brava przede wszystkim charakteryzuje się prawdziwą mieszanką krajobrazową. Znajdziemy tu skalne urwiska i klify, zatoczki oraz plaże, które prowadzą do wioski rybackiej oraz nadmorskich kurortów.

Costa Brava to idealne miejsce dla turystów, ponieważ znajdziemy tam wszystko, czego pragniemy, czyli:

  • Słońce, plaża i krystalicznie czysta woda;
  • Słynny szlak winny;
  • Wyjątkowa, hiszpańska atmosfera i kultura na czele z flamenco;
  • Kultura – zabytki, festiwale i słynny Salvador Dali

Costa Brava jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc Katalonii. Podróżując do Costa Brava możemy zażywać kąpieli słonecznych w licznych malowniczych zatoczkach z piaszczystymi plażami położonymi nad błękitnym ocenem.

Costa Brava – jeden za najpopularniejszych kierunków All-inclusive

wybrzeże Costa BravaPlanując wymarzone wakacje warto zacząć od wyboru miejsca, w którym spędzimy nasz wymarzony urlop. Wśród najpopularniejszych kierunków All-inclusive często wybierany przez wielu urlopowiczów jest Hiszpania. Ten niesamowity kraj słońca i fiesty przyciąga, co roku tysiące turystów spragnionych wypoczynku i zabawy.

Lato w Hiszpanii to doskonały wybór na rodzinne wakacje, wczasy z przyjaciółmi i urlop tylko we dwoje. Niesamowite wybrzeże, moc zabytków oraz wspaniałego krajobrazu to tylko niektóre powody, dla których warto się tam wybrać. Nadmorskie kurorty Costa Brava, to przede wszystkim duża ilość świetnie wyposażonych hoteli z popularną formułą All Inclusive, które stanowią idealną bazę wypadową do pobliskich miast pełnych zabytkowych kościołów i ruin zamków.

Nadmorskie kurorty w Costa Brava oferują mnóstwo rozrywek od zmierzchu do świtu, dlatego to miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Głównie ze względu na zachęcające nocne życie gdzie znajdziemy wśród uliczek wiele barów, pubów i klubów.

Oprócz tego główną atrakcją kurortu, poza szeroką plażą, barami i dyskotekami, jest ogromny aquapark Water World.

Atrakcje na dzikim wybrzeżu

Pomimo swojej nazwy Costa Brava znaczy Dzikie Wybrzeże to malowniczy region Hiszpanii, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Liczne plaże zachęcają do uprawiania sportów wodnych. Rodziny z dziećmi podczas wakacji zapewnią sobie i swoim pociechom doskonałą rozrywkę w aquaparkach w Lloret de Mar, Roses, Blanes i kilku innych.

Odwiedzając ten cudowny region, należy koniecznie zwiedzić:

  • Villa Vella gdzie znajdują się wspaniale zachowane i odrestaurowane ruiny starej twierdzy;
  • Verges słynie ze słynnej procesji odbywającej się w Wielki Czwartek, nazywanej Tańcem Śmierci (Danza de la Mort);
  • Emporda, miasto, w którym mieszkał i tworzył słynny Salvador Dali;
  • Miasteczko Tossa del Mar ze wspaniale zachowaną zabytkową starówką to z kolei jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na całym wybrzeżu;

W stolicy regionu, Gironie, można zwiedzić ciekawy kompleks budynków pochodzących z różnych okresów historycznych. Szczególnie godne polecenia są tutaj Katedra Najświętszej Maryi Panny o najszerszej gotyckiej nawie na świecie oraz domy nad rzeką Onyar, uznawane za wizytówkę miasta. Innym ośrodkiem na Costa Brava jest Figueras – jego atrakcje to przede wszystkim muzea (szczególnie Muzeum Salvadora Dali). Podobne zabytki zachowane w bardzo dobrym stanie znajdują się również w sąsiednich miejscowościach.

Jest to również miejsce, które powinny odwiedzić wszystkie osoby lubiące aktywność fizyczną. Z tego względu, że możemy tam znaleźć wiele szlaków przeznaczonych do pieszych wędrówek. W regionie Costa Brava również kilka ciekawych rezerwatów przyrody, gdzie można między innymi zobaczyć kratery wygasłych wulkanów oraz piękne widoki.

Wakacje w Costa Brava można, więc spędzić, opalając się na plaży lub aktywnie zwiedzając ciekawe miejsca oraz oglądając wyjątkowo piękne krajobrazy. Wszystko zależy od naszych upodobań i ulubionych form spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *