Galleria Vittorio Emanuele II

Galleria Vittorio Emanuele II

Czy centrum handlowe może być fascynującym miejscem? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest Galleria Vittorio Emanuele II. Galleria Vittorio Emanuele II (Galeria Wiktora Emanuela II) to jedna z największych atrakcji w Mediolanie.

Historia Galerii Wiktora Emanuela II

Czas odpowiedzieć na pytanie, co można powiedzieć na temat historii tego centrum? Na pewno warto podkreślić, że jest to jedno z najstarszych i najsłynniejszych centrów handlowych (na całym świecie). Nie ma też co ukrywać, że nazwa galerii nie jest typowa. Z czego to wynika? Nazwa związana jest z pierwszym królem zjednoczonych Włoch (tym królem był Wiktor Emanuel II).

Jeśli chodzi o budowę galerii, projekt powstał w 1861 roku, natomiast budowę rozpoczęto 4 lata później. Galeria powstała w 1877 roku, także budowa trwała przez 12 lat.
Za prawidłowy przebieg prac odpowiadał Giuseppe Mengoni.

Co zobaczysz w galerii?

Co do historii, na dobrą sprawę to byłoby na tyle. Biorąc to pod uwagę, najwyższa pora zwrócić uwagę na to, co ma miejsce tu i teraz. Galeria Wiktora Emanuela II to centrum handlowe, które jest bardzo ciekawe. Być może wydaje się to dziwne, ale taka jest rzeczywistość.
Galeria Wiktora Emanuela II to taki „salon Mediolanu” (nie zdziw się, jeśli zetkniesz się z takim określeniem). Zastanawiasz się nad tym, co jest powodem takiego określenia? Powody są dwa:

  • reprezentatywny charakter,
  • popularność wśród mieszkańców Mediolanu.

Nawiasem mówiąc, warto wiedzieć, że Galeria Wiktora Emanuela II to dobre miejsce na spotkanie biznesowe (i co najważniejsze, przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę).

Pora powiedzieć coś na temat sklepów. Na co trzeba zwrócić uwagę? Duże znaczenie mają sklepy z artykułami luksusowymi (tych sklepów jest sporo). Oczywiście ważne jest to, że potencjalni klienci mają duży wybór.
Jakby tego było mało, w Galerii Wiktora Emanuela II można znaleźć księgarnie i galerie sztuki.

Ciekawostka — warto rozejrzeć się za mozaiką posadzkową przedstawiającą herb Turynu (herb Turynu to żółty byk). Jest to związane z pewną legendą. Niemniej poszukiwania herbu to nie wszystko. Otóż trzeba stanąć na przyrodzeniu byka i na pięcie prawej stopy okręcić się wokół własnej osi. Ktoś może zapytać, o co chodzi? Krótko mówiąc — chodzi o zapewnienie szczęścia i pomyślności.
Swoją drogą ta legenda skłania do pewnego wniosku. To znaczy może nie tyle legenda, ile osoby zainteresowane wskazówkami (umownie rzecz ujmując). Wydaje się, że ludzie raczej nie wierzą w legendy, ale w przypadku tego byka można odnieść inne wrażenie.

Galleria Vittorio Emanuele II ceny

Galleria Vittorio Emanuele II to centrum, które warto odwiedzić, ale nie wolno zapominać o najważniejszym — pieniądzach. Jak można określić ceny? Jeśli ktoś mówi, że Galeria Vittorio Emanuele II to centrum dla bogatych, trudno się z tym nie zgodzić.

Zależy Ci na konkretach? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się z interesującymi propozycjami. W końcu oczekiwania są różne i co najistotniejsze, Galleria Vittorio Emanuele II oferuje naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *