Jezioro Bled

Jezioro Bled

Jezioro Bled to  jezioro polodowcowe w Alpach Julijskich, w północno-zachodniej Słowenii. Powstało pod koniec epoki lodowcowej w zagłębieniu tektonicznym. Potwierdzają to źródła termalne obecne w tym rejonie. Dzięki temu temperatura wody w jeziorze sięga nawet 26 stopni. Jest to z pewnością jedno z najcieplejszych jezior alpejskich.

Jezioro Bled atrakcje

Jeśli planujesz wyjazd nad Jezioro Bled to polecamy zarezerwować sobie minimum 3 dni. Wypad na jeden dzień może nie okazać się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ atrakcji jest mnóstwo. Można spokojnie popływać po jeziorze oraz zwiedzić pobliskie ciekawe miejsca. Niewątpliwie regionalna kuchnia to kolejna atrakcja dla turystów.

Blejski Otok z kościółkiem – malutka wyspa na jeziorze

Blejski OtokTo chyba największa atrakcja jeziora. Piękna, maluteńka wyspa, na której mieści się tylko kościółek. Nie znajdziecie tutaj nic więcej. Ale to właśnie prostota tego miejsca sprawia, że jest ono takie piękne. Jak dostać się na wyspę? Przede wszystkim najlepszym sposobem jest wynajęcie małej łódki. Wiosłowanie do wyspy to atrakcja i aktywność podczas naszego wypoczynku.

Z Kościołem na wyspie jest związana legenda. Znajduje się tam “dzwon życzeń”. Podobno wystarczy pomyśleć życzenie, zadzwonić w dzwon i na pewno się spełni. Z pewnością warto spróbować!

Punkty widokowe nad Jeziorem Bled

Polecamy każdemu udać się na punkty widokowe. Można stamtąd podziwiać piękną okolicę, która rozciąga się wokół jeziora. Niewątpliwie najbardziej znanym punktem widokowym jest Ojstrica (611 m. n.p.m.). Cieszy się on ogromną popularnością, ponieważ mamy tam do dyspozycji ławeczkę, na której możemy na chwilę usiąść i podziwiać okolicę. Jeśli zależy Ci na wyższych punktach to polecamy:

  • Mala Osojnica (685 m. n.p.m.)
  • Vielka Osojnica (756 m. n.p.m.)

Zamek Bled

Zamek Bled nocąZamek wybudowany został na szczycie skały nad jeziorem. Jest to podobno jeden z najstarszych zamków w Słowenii. Warto wybrać się na wycieczkę, aby go zwiedzić, jeśli pozwoli czas. Dla osób, które nie zdążą mamy inną atrakcję. Podziwianie zamku z jeziora. W nocy jest przepięknie oświetlony. Wprawi w zachwyt każdego.

Wąwóz Vintgar

Pięć kilometrów od Jeziora Bled znajduje się Wąwóz Vintgar. Cudownie usytuowany w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego. Aby przejść cały wąwóz wystarczy jedna godzinka. Jednak podczas spaceru czekają nas atrakcje jak drewniane belki, po których spacerujemy, czy rzeka. Reszta spaceru to szutrowe ścieżki.

Cena łódki nad Jeziorem Bled

Będąc nad jeziorem trzeba koniecznie wynająć łódkę. Ceny małych łódek zaczynają się od 10 euro za godzinę. Wynajęcie 2-3 godzinki w zupełności wystarczy.

Jezioro Bled noclegi

Noclegi nad jeziorem Bled nie są drogie. Oczywiście każdy turysta wybiera rodzaj i standard noclegu według własnego uznania. Jednak chcielibyśmy polecić, pewne szczególne miejsce. Jest nim z pewnością Garden House Bled. Bardzo przyjemne miejsce z niedużym ogródkiem. Do dyspozycji grill, hamak i meble ogrodowe. Czego chcieć więcej?

>> Kliknij, aby zarezerwować nocleg w Garden House Bled <<

Pozostałe noclegi w dobrej cenie możesz znaleźć tutaj: noclegi Bled.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *