Jezioro Garda

Jezioro Garda – informacje

Wybierasz się do Włoch i zastanawiasz się nad tym, który kierunek będzie odpowiedni? Atrakcyjną propozycją jest wypoczynek nad jeziorem Garda. Jezioro to położone jest w północnych Włoszech, Garda to największe i najczystsze jezioro tego kraju.

Atrakcje jeziora Garda

Jezioro Garda to gwarancja wielu atrakcji. Wystarczy powiedzieć, że wokół jeziora można znaleźć wiele miasteczek turystycznych i kurortów. Interesuje Cię zabytkowa zabudowa? Jeśli tak, również się nie zawiedziesz (są choćby historyczne centra miast). Warto również zwrócić uwagę na to, co dzieje się w północnej i południowej części jeziora. Północna część jeziora jest odwiedzana przez windsurferów, natomiast południowa część charakteryzuje się kempingami i parkami rozrywki.

Skoro mowa o atrakcjach, nie sposób nie wspomnieć o wyspach. Na jeziorze jest wiele małych wysepek oraz 5 dużych. Te duże wysepki to Isola del Garda, Isola San Biagio, Isola dell’Olivo, Isola di Sogno i Isola di Trimelone. Isola del Garda znajduje się około 200 metrów od przylądka Capo San Fermo. Isola San Biagio jest na południe od Isola del Garda, pozostałe trzy wyspy znajdziemy w północnej części jeziora (wschodni brzeg).

Co można zobaczyć w okolicy?

Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć o okolicy jeziora? Na pewno trudno narzekać na nudę, o czym już poniekąd była mowa.
Zacznijmy od samej tafli jeziora Garda. Na północy jeziora są dwa miasteczka — Riva del Garda i Torbole. Torbole to miasteczko, które udowadnia, że małe jest piękne. Oczywiście Riva del Garda to również piękne miasteczko. Jeśli będziesz w jednym z tych miasteczek, zwróć uwagę na architekturę starszych hoteli i wypoczynkowych willi.
To teraz dla kontrastu Pregasina. Riva i Torbole to śródziemnomorskie miasteczka, natomiast Pregasina to alpejska prowincja. Z uliczek Pregasiny widać całą północ jeziora.
Warto też zatrzymać się przy przepięknej osadzie, jaką niewątpliwie jest Canale di Tenno (nazwa związana jest z malowniczym jeziorem Tenno). Canale di Tenno to średniowieczne miasteczko z kamienia, ponadto z tej osady wychodzi kilka szlaków trekkingowych.
Od dawna zależy Ci na tym, żeby spróbować włoskiego wina? Każdy rejon Włoch ma swoje wyjątkowe wino (w przypadku północnej Gardy jest to Vino Santo, czyli święte wino).

Ceny noclegów w rejonie?

Jako że powiedzieliśmy sobie o atrakcjach, czas skupić się na noclegu. Co można powiedzieć na temat cen noclegów? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przedstawiają się moje oczekiwania? W końcu standard ma ogromny wpływ na cenę. Jeśli standard jest nieistotny, znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno stanowić problemu. Niemniej weźmy sobie pod uwagę przykłady — co powiesz na apartament w Moniga del Garda (apartament z TV, parkingiem i zmywarką, jedna sypialnia o powierzchni 80 m²)? Ceny zaczynają od 154 zł. Szukasz noclegu w Peschiera del Garda? W Peschiera del Garda znajduje się apartament, w przypadku którego ceny zaczynają się od 201 zł (apartament z TV i balkonem o powierzchni 50 m², również jedna sypialnia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *