Tor Le Mans Wrocław

Le Mans Wrocław

Większości z nas wyścigi organizowane na zadaszonych parkingach kojarzą się bardziej z półświatkiem i filmami o wściekłych i szybkich kierowcach. Teraz każdy będzie mógł poczuć się jak rajdowiec za kierownicą szybkiego samochodu, bo tor kartingowy Le Mans na stadionie we Wrocławiu jest miejscem idealnym. Tak, aby w kontrolowanych warunkach poczuć dawkę adrenaliny związaną z wyścigami i prędkością.

Jazda gokartem będzie idealna dla:

 • Miłośnikowi wyścigów samochodowych;
 • Nastolatkowi, który marzy o karierze zawodowego kierowcy wyścigowego;
 • Każdemu, kto chciałby przeżyć pełną adrenaliny motoryzacyjną przygodę.

Gokarty to prawdziwy sport ekstremalny, pozwalający wcielić się w rolę kierowcy wyścigowego i poczuć prawdziwe motoryzacyjne emocje. Tor kartingowy we Wrocławiu liczy 900 m długości, a jego najdłuższa prosta mierzy 100 m. Ciasne zakręty pozwalają ćwiczyć refleks i panowanie nad pojazdem, umożliwiając uczestnikowi doskonalenie technik jazdy.

Tor kartingowy – specyfikacja

Tor kartingowy Le Mans na stadionie we Wrocławiu jest miejscem idealnym, by w kontrolowanych warunkach poczuć dawkę adrenaliny związaną z wyścigami i prędkością. Do dyspozycji jest ponad 40 gokartów renomowanej firmy Sodi Kart. GT4 o mocy 6,5 KM i 200 cm³. Jest to jeden z najdłuższych tego typu torów w Polsce i jedyny taki zadaszony. Można się na nim rozpędzić nawet do 60 km/h. Dzięki oświetleniu można się na nim ścigać także po zmroku. Tor czynny jest cały tydzień w godzinach 10.00-23.00.

Gokart przeznaczony do amatorskiej jazdy nie ma biegów, zawieszenia czy wspomagania kierownicy. Posiada napęd na tył, a hamulce działają jedynie na tylne koła. Tak specyficzna budowa sprawia, że karting znacznie różni się od prowadzenia auta.

Jazdę na gokartach po torach o betonowej lub bitumicznej nawierzchni mogą rozpocząć nawet czterolatkowie, dla których przygotowano specjalne, mniejsze konstrukcje. W Le Mans znajdziemy także gokarty, które są przystosowane dla dorosłych i młodzieży. Do podstawowego osprzętu amatora należy kask. To podstawa naszego bezpieczeństwa na torze.

Zasady bezpieczeństwa

 • Ubranie — Ciuchy muszą być wygodne, niekrępujące ruchów i takie, w których dobrze się czujesz. Należy wybrać ubrania przylegające do ciała, najlepiej sprawdzą się sportowe legginsy czy dresy. Zapomnij również o wszelkich szalikach, apaszkach i elementach ubioru, które mogą się przemieszczać w trakcie jazdy. Mogą dostać się do wnętrza gokarta i tym samym spowodować jego awarię;
 • Obuwie — najlepiej sprawdzi się obuwie sportowe za kostkę;
 • Kominiarka — na większości torach kartingowych można ją dokupić na miejscu. Kominiarka jest obowiązkowa na torze gokartowym ze względów higienicznych;
 • Rękawiczki — przydatne, kiedy ręce zaczynają się ślizgać po kierownicy. Przydadzą się również na dłuższe przejażdżki, aby po prostu utrzymywały ciepło;
 • Włosy — osoby, z długimi włosami, dla własnego bezpieczeństwa, są zobowiązane do spięcia włosów i schowania ich pod ubranie.

Natomiast w środku obiektu znajdziemy bardzo dużą strefę klienta, duże loże z wygodnymi kanapami, szatnie i szafki do dyspozycji klientów oraz widok na cały tor ze strefy klienta.

Oferta dla dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają szybkie huśtawki czy karuzele. Podobnie jest również z gokartami. Le Mans we Wrocławiu posiada specjalnie przeznaczony dla nich tor z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy zapewnią im bezpieczeństwo przy maksimum frajdy.

Tor kartingowy przystosowany:

 • Dla dzieci od 4 roku życia – z usług naszego dziecięcego toru skorzystają nawet najmłodsi rajdowcy. Minimalny wzrost to 115 cm;
 • Dla osób w wieku od 4 do 15 lat przygotowany jest specjalny, oddzielny tor;
 • Najmłodsi mają tam do dyspozycji nieco wolniejsze modele;
 • Nowością na torze są gokarty dwuosobowe, czyli jazda w tandemie.
 • Osobny tor i wykwalifikowana kadra sprawią, że będziesz mógł spokojnie obserwować postępy swojej pociechy.

Cennik:

 • Dzieci od 4 lat oraz młodzież do 16 roku życia – 10 min. – 30 zł, 20 min. – 54 zł, 30 min. – 76 zł;
 • Tandem (gokart dwuosobowy) – 10 min. – 45 zł.

Idealny na firmowe integracje

Karting to idealny pomysł na odreagowanie stresu związanego z pracą i integrację. Na torze Le Mans można spędzić niezapomniane chwile pełne adrenaliny i dobrej zabawy. W tym budynku możemy zoogranizować:

 • Imprezę firmową;
 • Szkolenie;
 • Integrację;

Chwila zabawy na torze kartingowym w to doskonała okazja do sprawdzenia, w kim tak naprawdę drzemie potencjał godny następcy Roberta Kubicy. Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *