noclegi w Ustroniu

Najlepsza baza noclegowa w Ustroniu – sprawdź, gdzie najtaniej!

Malowniczo położony w Beskidzie Śląskim Ustroń co roku przyciąga wielu turystów, chcących poznać uroki okolicznych gór lub skorzystać z bogatej oferty uzdrowiskowej tego miasta. Nie brakuje tu także perełek architektury dla miłośników zwiedzania. Nic dziwnego, że baza noclegowa tego miejsca jest wyjątkowo urozmaicona. Sprawdź, jak szukać tanich noclegów w Ustroniu!

Wyjazd w góry – latem czy zimą?

Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana zarówno podczas wakacji, jak i w trakcie ferii zimowych. Warto więc już na wstępie zastanowić się, z jakich atrakcji chce się skorzystać i zarezerwować nocleg w dogodnej lokalizacji. Popularnym miejscem wśród narciarzy jest górująca nad Ustroniem Czantoria. Na jej szczyt można wjechać nowoczesną koleją krzesełkową lub wyciągami narciarskimi. Dobrze utrzymane trasy narciarskie i możliwość wypożyczenia na miejscu sprzętu sprawiają, że miejsce to jest popularne wśród żądnych zimowych atrakcji turystów. Na tym wzniesieniu nie brakuje też szlaków rowerowych dla wymagających kolarzy, odwiedzających Ustroń w lecie. Na zboczu innego wzniesienia – Równicy – funkcjonuje również tor saneczkowy dla dorosłych i dzieci, dostępny przez cały rok. O licznych szlakach pieszych, pozwalających podziwiać piękno gór i doświadczyć bliskiego kontaktu z naturą, nie trzeba wspominać… Jeśli chodzi o noclegi, osoby spragnione bliskości przyrody, mogą znaleźć kwatery prywatne lub apartamenty, ulokowane wśród pięknych lasów i w pobliżu pieszych szlaków. Ich atutem jest często wspaniały widok z okna lub tarasu.

Tanie noclegi w Ustroniu – gdzie szukać?

Nietrudno domyślić się, iż wiele ośrodków, hoteli czy pensjonatów, mieszczących się w Ustroniu, ma swoje strony internetowe. Jednak niejeden turysta przyznaje, że lepiej mu jest skorzystać z portalu, ułatwiającego porównanie poszczególnych ofert pod względem ceny i udogodnień. Serwisem takim jest Meteor-turystyka.pl (https://meteor-turystyka.pl). Poza opcją ustawienia przedziału cenowego za nocleg strona umożliwia filtrowanie według liczby miejsc dla gości i pozwala wybrać określony rodzaj zakwaterowania (na przykład tylko hotele albo tylko kwatery prywatne). Jeśli ktoś chce spędzić święta lub majówkę w Ustroniu i skorzystać z dobrodziejstw tutejszego uzdrowiska – pijalni wód mineralnych, solnej sauny lub spa w górach – może znaleźć tu obiekty, oferujące specjalne pakiety okolicznościowe. Nie brakuje tutaj recenzji pensjonatów i kwater, wystawionych przez osoby, które spędziły czas w danym obiekcie. Kwatery lub hotele o dogodnej lokalizacji znajdą tu też ci, którzy wolą poznawać miejsca w samym centrum Ustronia, takie jak prywatne muzeum etnograficzne Stara Zagroda, kościół św. Klemensa czy wyjątkowy mural na gmachu tutejszej biblioteki.

Atrakcje dla dzieci w Ustroniu

Ta górska miejscowość, którą chętnie odwiedzają turyści, uprawiający sport oraz osoby, chcące skorzystać z oferty zabiegów lub inhalacji leczniczych, ma także wiele do zaoferowania najmłodszym obieżyświatom. “Figle Migle” to salon zabaw z licznymi atrakcjami (zjeżdżalnie, basen z kulkami, wypożyczalnia strojów). Innym, wartym odwiedzenia miejscem w Ustroniu jest całoroczny, Leśny Park Niespodzianek, w którym można spotkać swobodnie przechadzające się daniele i muflony oraz nakarmić je zakupionym w kasie jedzeniem. O wybranych godzinach w parku odbywają się fascynujące pokazy lotów drapieżnych ptaków, takich jak sokoły i bieliki.

Z bogatą ofertą dla najmłodszych gości i ich rodziców wychodzą właściciele hoteli, apartamentów oraz osoby, oferujące pokoje gościnne na wynajem. Wśród proponowanych przez nich udogodnień wymienić można m.in.:

  •     dostęp do gier, zabawek i placu zabaw w plenerze,
  •     zniżki za nocleg dla najmłodszych lub darmowy pobyt dla dzieci do 3. roku życia,
  •     wypożyczalnię sprzętu, takiego jak specjalne krzesełko do karmienia, sanki (w zimie) lub przewijak dla niemowląt,
  •     połówki porcji w przypadku wyboru opcji noclegu z wyżywieniem.

Niezależnie od tego, czy jesteś piechurem, uwielbiającym przemierzać szlaki w górach i chcącym spać w zacisznej okolicy, pasjonatem zwiedzania ciekawych miejsc na miejskim szlaku czy też ojcem rodziny, szukającym dogodnego noclegu w Ustroniu – w mieście tym bez problemu znajdziesz obiekt, odpowiadający Twoim wymaganiom. Bogata baza hoteli, kwater i apartamentów sprawia, że każdy turysta poczuje się tu wspaniale ugoszczony. Może więc następnym celem Twojego wyjazdu wakacyjnego będzie właśnie Ustroń?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *