nocleg u Komtura

Nocleg u komtura

nocleg u Komtura

Zamek Gniew to potężna gotycka twierdza, dawna siedziba rycerzy i komturów, królów i hetmanów. A dziś to wspaniałe miejsce odpoczynku, luksusowy hotel, w którym każdy z nas może sobie zafundować weekend z wielką historią w tle

Powrót do przeszłości

Historia tego miejsca zapiera dech w piersiach. Zamek w Gniewie wznieślili Krzyżacy na przełomie XIII i XIV wieku. Była to ich najpotężniejsza twierdza na lewym brzegu Wisły, siedziba gniewskiego komtura zakonu. Piętnastowieczne dzieje zamku to wspaniała kartka z historii, zapis naszej wielkiej wojny z krzyżackim zakonem. Począwszy od grunwaldzkiej wiktorii budowla przechodziła z rąk do rąk, oblegana i zdobywana, częściowo niszczona i odbudowywana na nowo. Pod koniec XV wieku znalazła się ostatecznie w rękach Polaków, stając się siedzibą starostw. Jednym z gniewskich starostów był w połowie XVII wieku przyszły król Jan Sobieski, który zbudował na Podzamczu nowy barokowy budynek dla swojej ukochanej żony Marysieńki.

Budowle szczęśliwie przetrwały kolejne zawieruchy historii. Z korzyścią dla nas. Bo dziś ta potężna twierdza – dawna siedziba mnichów, królów i hetmanów – mieści luksusowe hotelowe wnętrza, które świetnie się sprawdzą zarówno jako miejsce indywidualnego wypoczynku, jak i firmowych imprez.

U rycerzy i u Marysieńki

Hotelowi goście znajdą zakwaterowanie w czterech lokacjach w obrębie terenu zamkowego. W samym zamku czeka na nich 16 luksusowych apartamentów. Rozległe komnaty, pełne historycznych detali, przeniosą gości w czasy średniowiecza. Jest też Hotel Rycerski z 48 pokojami, w których mieści130 miejsc na noclegi. To obiekt nowy, ale wkomponowany w architekturę zamku, z polecaną przez znawców restauracją. Goście mogą też spędzić noc u Marysieńki – w pałacyku zbudowanym przez Sobieskiego dla swojej francuskiej żony. Dziś mieści on 120 miejsc noclegowych w wystawnych komnatach i nastrojowych apartamentach.

Oprócz klimatycznych wnętrz zamek z Gniewie oferuje też bogate zaplecze i całą gamę imprez towarzyszących. Są tu przestronne sale konferencyjne i weselne, komfortowe SPA i kręgielnia. Kalendarz imprez wypełniają spektakle i widowiska historyczne, turnieje rycerskie, bale karnawałowe.

Zorganizowane grupy firmowe mogą skorzystać z historycznych zabaw integracyjnych. Na średniowiecznych igrzyskach uczestnicy będą pokonywać stacje sprawnościowo-edukacyjne, obejmujące między innymi naukę średniowiecznego rzemiosła wojennego, strzelanie z łuku i kuszy, naukę tańców. Są też siedemnastowieczne ćwiczenia wojsk sarmackich – to gra w realiach wojen polsko-szwedzkich. Uzbrojeni w mapy uczestnicy poruszając się po Wzgórzu Zamkowym, poznają teorię i porządek wojenny oraz ćwiczą w zażywaniu dawnej broni.

Przygotowano takze atrakcje dla najmłodszych – jest zamkowy Kids Club, szkoła szermiercza i lekcje żywej historii, które nikogo nie znudzą. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i bez trudu zaplanuje pobyt zarówno z rodziną, jak i na firmowym wyjeździe. W niebanalnej historycznej oprawie.

http://www.zamek-gniew.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *