spa

Ośrodki wypoczynkowe ze strefą spa – poznaj ofertę zabiegów!

Ośrodki wypoczynkowe w Świnoujściu od lat stanowią niezwykle popularne rozwiązanie wśród turystów planujących pobyt nad Morzem Bałtyckim. Dzieje się tak ze względu na ich niezwykle bogatą ofertę, która poza wygodnym miejscem noclegowym i wyżywieniem zawiera także dostęp do wielu atrakcji i udogodnień. Mowa tu między innymi o strefie spa i wellness, która cieszy się ogromną popularnością wśród gości ośrodka. Poznaj ofertę zabiegów, jakie czekają w ośrodku Baltic Spa w Świnoujściu!

Oferta strefy spa ośrodka wypoczynkowego w Świnoujściu

Baltic Spa to jeden z obiektów, które oferują swoim gościom liczne zabiegi pomagające osiągnąć stan absolutnego relaksu i wyciszenia. Z bogatego wachlarza usług i masaży korzystają zarówno rodziny, młode pary, jak i grupy seniorów – każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie!

Masaż twarzy

Masaż twarzy to niezwykle relaksujący zabieg, który poza wprowadzeniem w stan głębokiego odprężenia niesie za sobą także wiele innych korzyści. Bezpośrednio wpływa bowiem na krążenie krwi oraz limfy, zapewniając skórze gładkość i sprężystość. Systematycznie przeprowadzany masaż twarzy ma potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo wpływa także na koloryt skóry, utrzymując ją w jednolitym, zdrowym odcieniu.

Masaż głowy

To masaż szczególnie lubiany przez gości ośrodka Baltic Spa. Wszystko ze względu na jego relaksujące właściwości – przy prawidłowo wykonanym masowaniu głowy nietrudno jest zasnąć! Zabieg ten pomaga zredukować martwy naskórek, dzięki czemu tlen oraz substancje odżywcze mają swobodny dostęp do cebulek włosów, mogąc aktywnie je wzmacniać.

Masaż kręgosłupa

Z całej gamy masaży klasycznych masaż kręgosłupa uważany jest za najpopularniejszy z tego typu zabiegów. To wspaniałe remedium na bóle pleców – także przewlekłe. Jak wynika z pism pozostawionych po ojcu medycyny, Hipokratesie, wiedzę o tym, że uciskanie pleców może mieć dobroczynny wpływ na samopoczucie osoby poddanej zabiegowi posiadano już w starożytności. Poza niewątpliwym działaniem relaksującym i przeciwbólowym masaż pleców świetnie sprawdza się także w procesie rehabilitacji. Z tego powodu niejednokrotnie przepisuje się go osobom, które ucierpiały w wyniku różnego rodzaju urazów. Masaż kręgosłupa przeprowadzany jest wieloetapowo. Uwzględnia ruchy takie, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie oraz wprowadzanie ciała w wibracje.

Masaż sportowy

Masaż sportowy dedykowany jest osobom podejmującym znaczny wysiłek wynikający z różnego rodzaju aktywności fizycznych. Korzystają z niego także zawodowi sportowcy. Od zabiegów klasycznych różni się zdecydowanie większą siłą nacisku i włożoną w proces masowania energią. Przynosi odprężenie zesztywniałym z wysiłku mięśniom, pozwala zapobiegać kontuzjom i wspomaga proces regeneracji organizmu. Zapobiega pojawianiu się zakwasów, poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu dotlenia skórę. Jego nadrzędnym celem jest przywrócenie mięśniom siły oraz odpowiedniej masy. Nie można zaliczyć go do relaksujących zabiegów, gdyż wykonywany jest na tyle mocno, że bywa nieprzyjemny. Obejmuje szereg ruchów w postaci rozcierania, wyciskania, ugniatania czy też oklepywania ciała.

Szeroka oferta masaży to nie wszystko, co do zaoferowania ma ośrodek wypoczynkowy Baltic Spa. W strefie spa obiektu wykonywane są także inhalacje – zabiegi szczególnie zalecane osobom mieszkającym na wyjątkowo zanieczyszczonych obszarach. Poleca się je również małym dzieciom. Inhalacje stanowią doskonałe remedium na dolegliwości związane z astmą, zapaleniem zatok czy też uporczywym kaszlem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *