pakowanie się na wyjazd

Podróżniku, spakuj się na wyjazd!

Planujesz większą wyprawę jeszcze tej zimy, ale brakuje Ci podróżniczego doświadczenia? Sprawdź, o jakich przedmiotach nie możesz zapomnieć. Podzieliliśmy je na różne kategorie wedle potrzeb podróżników i ich celów. Określ, do której należysz, i wyjmij plecak czy walizkę odpowiedniej wielkości!

Niezbędnik podróżnika samochodowego

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, przez większość czasu będziesz miał zapewnione wszystko, czego Ci potrzeba. Ciepło, wałówka, ulubiona muzyka, bliscy pod ręką – tak można przemierzyć choćby cały świat. Jedną z rzeczy, która mogłaby zakłócić tę sielankę, to zgubienie drogi i zabłądzenie na nieznanym terenie. Jeśli nie dojedziecie do ośrodka wypoczynkowego na czas, Twój partner zacznie się niepokoić i martwić, a dzieci bać szybko zapadających w ziemie ciemności.

Upewnij się, że nie zabłądzisz. Przed wyjazdem kup i zainstaluj w samochodzie stację GPS. Jest lepsza od aplikacji nawigacyjnych w smartfonie, bo ma większy ekran, dzięki czemu mapy są czytelniejsze. Zachodzi mniejsze ryzyko kliknięcia czegoś przypadkiem i zamknięcia mapy. Dodatkowo nie obciążasz poborem energii telefonu. Bez trudu odbierzesz rozmowę lub odczytasz wiadomość.

wyjazdy zimowe

Niezbędnik podróżnika fotografującego

Wybrałeś miejsce podróży z uwagi na niesamowite widoki? Jeżeli tak, nie zapomnij zabrać elektroniki, która pozwoli Ci to utrwalić. Aparatem o dobrych parametrach wykonasz zdjęcia nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Z kolei kamerą z pojemną pamięcią nagrasz i widoki, i pamiątki do rodzinnego wideo-albumu.

Chcesz uzyskać jeszcze lepsze zdjęcia lub nagrania? Zastanów się, czy zakupić drona. Ten dość nowy na rynku i bardzo popularny gadżet elektroniczny pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych dla ludzkiego oka. Dzięki niemu uzyskasz ujęcia, jakimi nie będzie mógł się pochwalić żaden inny turysta z aparatem czy kamerą.

Pomyśl też o kamerze sportowej. Jeśli chcesz nagrywać filmy w czasie ruchu i będziesz miał ręce zajęte wspinaczką bądź asekuracją bliskich, zapierające dech w piersiach widoki będą „nagrywały się same”.

turystyka

Niezbędnik podróżnika survivalowego

Suvrivalowiec jest przygotowany na każdą ewentualność. Może wybrać się na wycieczkę w ekstremalne warunki, rzadko uczęszczane góry, ale także po malowniczych miasteczkach – będzie przygotowany na każdą okazję i nic go nie zaskoczy. Kiedy padnie mu bateria w komórce lub stacji GPS, nie będzie się przejmował. Kieszonkowy wodoodporny powerbank pozwoli mu naładować urządzenia elektroniczne nawet w intensywnym deszczu lub śniegu.

Osobę przygotowaną na wszystko nie zaskoczy też głód. Kiedy wykończy zapasy suchego prowiantu, wyciągnie z pojemnego plecaka podróżniczego kuchenkę turystyczną i odgrzeje sobie i bliskim posiłek. Nabrawszy sił i ociepliwszy się w niesprzyjających zimowych warunkach, pełny energii ruszy dalej.

Gadżetem docenianym przez survivalowców są także smartwatche i zegarki sportowe. Są bardzo odporne – na uderzenia i wodę – mają wbudowany GPS oraz można się nimi połączyć z wybranymi numerami, np. by wezwać pomoc. Odpowiedzialna postawa w podróży do podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *