Reptisland wystawa gadów Kreta

Reptisland

Grecja to przepiękny kraj, pełen zabytków i miejsc, które trzeba zobaczyć. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i odpoczywania na plaży. Planując wycieczkę rodzinną na Kretę warto wcześniej zaplanować atrakcję dla dzieci.

Reptisland znajduje się w Melidoni, małej wiosce położonej prawie 30 km od Rethymno. Jest to park rozrywki z niesamowitą kolekcją gadów. Przede wszystkim w parku tym każdy odwiedzający może podziwiać, dotykać i głaskać oraz robić zdjęcia gadom.

Każde dziecko z pewnością będzie chciało odwiedzić to miejsce. Znajdziemy tam niesamowita kolekcja gadów, które są mało spotykane w Polsce.

Jakie atrakcje czekają w Reptisland?

ReptislandW tym niesamowitym miejscu pełnym gadów rodzice i dzieci będą mogli zobaczyć i dotknąć na żywo niektóre gatunki gadów. Właściciel kolekcji gadów wcześniej zaczynał jako hodowca, aż któregoś dnia otworzył własną wystawę. Odwiedzając to miejsce można dostać gekona, agamę, żabkę albo węża na ręce czy szyję. Największe okazy to pyton królewski ważący 90kg, siatkowy żółty 60kg czy kajman. Zobaczyć też można anakonde zieloną, australijską zieloną żabę drzewną, skorpiony, warana czy żółwia o uścisku szczęk odcinającym palce. Największy w pełni oswojony pyton waży niemal 7kg. Oprócz oswojonego pytona zajdziemy tu również wystawę gadów takich jak:

  • Węże;
  • Kameleony;
  • Jaszczurki;
  • Kajmany;
  • Skorpiony;
  • Brodate smoki;
  • Tarantule itp.

Wszystko odbywa się w bezpieczny sposób z udziałem przewodnika. Dodatkową zaletą jest koszt wejściówki, który wynosi tylko kilka euro.

Reptisland — idealne miejsce dla dzieci

Wakacje z dziećmi na jednej z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego to naprawdę dobry pomysł. Wybierając się na Kretę z dziećmi warto wcześniej zaplanować pobyt, tak, aby w każdy dzień zwiedzić coś nowego i ciekawego. Na Krecie dla dzieci przygotowane jest wiele atrakcji. Z myślą o tym na Krecie powstał przyjazny dzieciom aquapark, w którym znajdują się liczne zjeżdżalnie i atrakcje wodne. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu urlopowego przez całą rodzinę.

Inną atrakcją jest park rozrywki Reptisland, który przyciąga wszystkich miłośników zwierząt. Jest to fantastyczne miejsce, gdzie można zobaczyć sporo różnych gatunków gadów. Jak i również można dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat zwierząt. Odwiedzając to miejsce to świetna lekcja biologii dla dzieciaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *