Stadion Camp Nou w Barcelonie

Stadion Camp Nou

Barcelona to miasto, które zachwyca swoim magicznym urokiem. To również drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Miasto to przyciąga nie tylko niesamowitą architekturą, ale też klimatycznymi uliczkami i ciekawymi muzeami. Zachwyca niesamowitymi dziełami Gaudiego oraz przyciąga piłkarską atmosferą stadionu FC Barcelona.

Fani piłki nożnej powinni skierować swoje kroki na stadion FC Barcelona, jednego z największych i najsłynniejszych klubów sportowych na świecie. Będąc w Barcelonie, grzechem jest nie skorzystać z możliwości wejścia na stadion Camp Nou i obejrzenia piłkarzy w akcji. Oprócz tego warto również zwiedzić muzeum sportowe w Barcelonie.

Tak naprawdę Camp Nou, nazywany często Świątynią Futbolu i jest największym takim stadionem w Europie, który należy do światowej czołówki.

Historia stadionu

Camp Nou to siedziba słynnego klubu FC Barcelona i największy stadion piłkarski w Europie i na świecie. Ten obiekt sportowy dzięki drużynie FC Barcelona stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli całego kraju na skalę europejską.

Główną decyzją o budowie tego stadionu została podjęta w 1954 roku. Jedyną przyczyną był fakt, że stadion, na którym dotychczas grała drużyna, jest za mały, bo zaledwie mieścił 60-tysięcy kibiców. Budowa stadionu trwała 3 lata wtedy też stadion nazwano go Camp Nou, czyli w tłumaczeniu na polski zwyczajnie “nowy stadion”.

Nowo powstały stadion mógł pomieścić nawet 120 tysięcy fanów piłki nożnej. Chociaż obiekt powstał w latach 60. XX wieku to wciąż uznawany jest za jeden z najwspanialszych stadionów piłkarskich europejskich i spełnia najwyższe standardy konstrukcyjne.

Camp Nou — atrakcje dla turystów

Największy stadion piłkarski w całej Europie – Camp Nou. Jest siedzibą klubu sportowego FC Barcelona, czyli tzw. “dumy Katalonii”. Obecnie klubowe muzeum staje się celem pielgrzymek kibiców z całego świata.

Na wycieczkę po stadionie Camp Nou w Barcelonie najlepiej zarezerwować bilety wcześniej. Dostępność obietku 7 dni w tygodniu. Odbywa się tam tzw. Camp Nou Experience – kilka rodzajów płatnych wycieczek. Poniżej w przedstawiam najciekawsze atrakcje:

  • Szatnia gości (niestety, nie ma możliwości zajrzeć do szatni gospodarzy);
  • Przejście słynnym tunelem, (wewnątrz którego zobaczymymkaplicę);
  • Wejście na środek trybuny oraz na jej część boczną;
  • Możliwość wejścia do środka słynnego pomieszczenia dla komentatorów powieszonego tuż pod dachem. W środku można usiąść na obrotowym krześle komentatorów i obejrzeć filmy prezentujące pracę komentatorów telewizyjnych);
  • Przejście przez strefę mieszaną;
  • Sala konferencyjna (niestety, nie można zrobić zdjęcia, całość odgrodzona jest taśmą);
  • Możliwość zrobienia zdjęcie z repliką pucharu, które na końcu można wywołać.

Na miejscu nie zabraknie równie widoku licznych medali, trofeów i zdjęć ze znanymi piłkarzami. Można również obejrzeć wideo z najlepszymi akcjami w wykonaniu Lionela Messiego, Andresa Iniesty czy Cescy Fabregasa. Na terenie stadionu znajduje się też lodowisko Pista de Gel, sale konferencyjne, honorowe loże i oczywiście nie zabrakło sklepu z gadżetami FCBotiga.

Bilety dla dorosłych kosztują 25€, młodzież od 6 do 13 lat oraz seniorzy powyżej 70 lat zapłacą 20€, a dzieci do lat 6 wchodzą za darmo. Bilety można kupić w kasie (do 45 minut przed zamknięciem), online oraz w wielu punktach w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *