Ubezpieczenie turystyczne – dowiedz się, dlaczego warto je wykupić!

Większość z urlopowiczów ma dokładnie zaplanowany okres wypoczynku, który obfituje przede wszystkim w wyjazdy zagraniczne. Wakacje zwłaszcza te z dziećmi powinny być nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim bezpieczne. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie przygotowań do wymarzonego urlopu?

Misja – bezpieczne wakacje!

Organizacja wyjazdu na własną rękę wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, bardzo często zapominamy o wielu istotnych rzeczach, które dają o sobie znać już w trakcie naszego pobytu zagranicą – jedną z takich kwestii jest zakup ubezpieczenia turystycznego. Jeżeli w dalszym ciągu rozważasz konsultację z firmą ubezpieczeniową, dowiedz się jakie korzyści płyną z wykupienia polisy.

Bezpłatna opieka lekarska

“Wypadki chodzą po ludziach”, przebywając nawet w najbezpieczniejszym kurorcie nigdy nie możemy mieć pewności, że nagle nie zachorujemy lub nie nabawimy się kontuzji. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia najlepszą bezpłatną pomoc medyczną nie tylko na terenie Europy, jak jest to w przypadku ubezpieczenia EKUZ, ale całym świecie. 

Darmowa pomoc prawnika i tłumacza

W sytuacji, kiedy zostaniesz napadnięty i okradziony konieczna będzie wizyta w miejscowym komisariacie, nawet jeżeli nie mówisz płynnie w językach obcych posiadając aktywne ubezpieczenie turystyczne możesz liczyć na pomoc tłumacza, a w skrajnych sytuacjach nawet i prawnika.

Pokrycie kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków

Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Rozbity samochód, porysowana karoseria, zniszczona deska surfingowa – jeżeli w trakcie wakacji przypadkowo uszkodzisz cudzą własność ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z OC. 

Bezpieczny bagaż

Podróżując transportem powietrznym lub autokarami, zagubienie bagażu z cenną zawartością zdarza się bardzo często. Choć ubezpieczenie nie gwarantuje znalezienia zaginionego bagażu to zapewnia wypłatę środków pieniężnych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które pozwolą przetrwać zaplanowany urlop.

Na takie korzyści mogą liczyć klienci SIGNAL IDUNA firmy ubezpieczeniowej, która w swojej ofercie posiada również polisy turystyczne. Decydujący się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego klienci mają możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Firma oprócz pokrycia kosztów leczenia czy pomocy prawnej umożliwia również ubezpieczenie na wypadek kradzieży aparatu fotograficznego lub innych drogocennych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *