wakacje last minute

Wakacje last minute – gdzie pojechać?

Wielu malkontentów twierdzi, że prawdziwe okazje last minute się już prawie nie zdarzają, a to co operatorzy obecnie nazywają tym określeniem to wyjazdy z jedynie 15-20% rabatem. Oczywiście, operatorom zawsze będzie zależało na tym, aby wycieczkę sprzedać za jak najlepszą cenę. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć wakacji last minute w naprawdę okazyjnej cenie.

  1. Jak i gdzie szukać wakacji?
  2. Gdzie lecieć na last minute?
  3. Na co zwracać uwagę?

Jak i gdzie szukać wakacji?

Przede wszystkim poszukiwania last minute najlepiej prowadzić w internecie. Rozwiązaniem, które oszczędza czas, a przy okazji pozwala znaleźć naprawdę ciekawe oferty, jest portal z ofertami kilku lub nawet kilkunastu polskich (czasami także zagranicznych) touroperatorów. Na https://dreamtours.pl można znaleźć na przykład bardzo ciekawe oferty dostosowane do oczekiwań różnorodnych grup klientów. Portale turystyczne to możliwość porównania wielu ofert w dość krótkim czasie. Jeśli jednak szukasz naprawdę tanich wakacji last minute, warto przyjrzeć się wyjazdom w konkretnych kierunkach.

Gdzie lecieć na last minute?

Last minute to wakacje kupowane w bardzo bliskiej odległości czasowej od planowanego wylotu. Czasami jest to kilkanaście dni, czasami kilka, a zdarza się, że wyjazd można kupić również na 24 godziny przed odlotem. Trzeba jednak pamiętać, że oferty te związane są z wolnymi miejscami podczas konkretnych wyjazdów. Im więcej wyjazdów w dany region organizuje dany operator, tym większa szansa, że znajdzie się  i ciekawe last minute w tym kierunku. Widać to bardzo dobrze na przykładzie Wysp Kanaryjskich. W ostatnich latach liczba lotów w tamtym kierunku znacząco wzrosła, co sprawiło, że coraz łatwiej znaleźć także last minut na Gran Canarię – https://dreamtours.pl/wakacje/gran-canaria. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku Włoch, niektórych regionów Hiszpanii lub Portugalii. Wycieczek tutaj jest zdecydowanie mniej niż na przykład do Grecji, Chorwacji lub Bułgarii, a więc i atrakcyjnych ofert na ostatnią chwilę również jest zdecydowanie mniej. Egipt natomiast wrócił do łask wczasowiczów, więc i tutaj ponownie znaleźć można ciekawe last minute. Szukając sierpniowych wyjazdów warto pamiętać o tych prawidłowościach, ograniczona liczba last minute nie jest kwestią złej woli operatorów, a prawidłowości, które rządzą rynkiem turystycznym.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając last minute warto zwrócić uwagę na hotel, w którym planowany jest pobyt, rodzaj pokoju, wyżywienie. Oferty last minute z reguły mają ograniczony wybór w tym zakresie i trzeba się z tym liczyć. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy atrakcyjna na pierwszy rzut oka oferta jest tym, czego naprawdę oczekuje wczasowicz. Warto również spojrzeć na pogodę, bo ta nie we wszystkich regionach w sierpniu może być idealna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *