EKO Taxi

Zwiedzanie Lublina za darmo – to musisz zobaczyć!

Planujesz odwiedzić malowniczą i klimatyczną stolicę województwa lubelskiego? Sprawdź, co warto zobaczyć w pięknym Lublinie i już dziś zaplanuj zwiedzanie miasta! Miejscowość pełna jest bowiem niebanalnych atrakcji idealnych do zwiedzania z rodziną i przyjaciółmi. Dowiedz się, które z nich możesz zobaczyć całkowicie za darmo!

Zwiedzanie Lublina za darmo z dziećmi i młodzieżą

Jak dowiedzieć się możemy z bloga Eko Taxi, zwiedzanie Lublina z młodzieżą i dziećmi to doskonały pomysł na rodzinny weekend. Szczególnie, że wiele atrakcji w stolicy województwa lubelskiego nie wymaga od zwiedzających ponoszenia żadnych opłat!

Co warto zobaczyć w Lublinie za darmo? W pierwszej kolejności należy wymienić rzeźbę lubelskiego koziołka. Znajdziemy ją na deptaku u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Wróblewskiego. Posąg koziołka nawiązuje do postaci, która widnieje w herbie Lublina. Legenda głosi, że jego wizerunek stał się symbolem miasta, ponieważ niegdyś koza własnym mlekiem wykarmiła głodujące po walkach z Tatarami dzieci. Stare Miasto w Lublinie słynie nie tylko z koziołka, ale także z przepięknych renesansowych kamieniczek. Niektóre zostały jakiś czas temu odnowione i pomalowane na kolorowo, a inne pozostały nietknięte. Wszystkie jednak prezentują się naprawdę wyjątkowo i tworzą wspaniały klimat w wąskich uliczkach Lublina. Jeżeli spacerując po Starym Mieście, dojdziemy na ulicę Złotą możemy odkryć kolejną tutejszą legendę. Ponoć w jednej ze znajdujących się tu kamienic mieszkała kiedyś piękna i pomysłowa, ale niewierna żona złotnika, która uwodziła mężczyzn i zapraszała ich do budynku. Dyskrecję kochankom dziewczyny zapewniało ukryte tylne wyjście z kamienicy.

Sztuka miejska w Lublinie – znajdź je wszystkie!

Za darmo w Lublinie warto zobaczyć również fantastyczne murale. W stolicy Lubelszczyzny jest wiele wspaniałych malowideł na ścianach budynków. Jeżeli chcemy zobaczyć kilka z nich w krótkim czasie, dobrze jest udać się na zwiedzanie taksówką. Możemy wcześniej zanotować jakie murale chcemy zobaczyć, sprawdzić, gdzie się one znajdują i zamówić w Eko Taxi kurs dopasowaną do tych wytycznych trasą. Jakie murale warto zobaczyć w Lublinie? Oto adresy kilku najciekawszych:

  • ul. Biłgorajska 23 – mural przedstawiający mapę Bronowic,
  • ul. Mełgiewska – mural z napisem “Lubelski Lipiec 1980” przedstawiający ludzi stojących na przystanku,
  • ul. Południowa 5 – mural z pingwinami,
  • ul. Jasna 3 – wieloznaczny, kolorowy mural ukraińskiego twórcy Interesni Kazki,
  • ul. Lipowa 3 – mural inspirowany festiwalem Carnaval Sztuk-Mistrzów,
  • ul. Lubartowska 57 – mural przedstawiający człowieka i psa,
  • ul. Lubartowska 55 – mural z abstrakcyjnym kotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *